Cesta

Fotogalerie

Také občané Vaší obce se totiž mnohokrát denně ocitají v roli spotřebitelů a mnohdy se setkávají s nejrůznějšími úskalími. Velké riziko na ně číhá například na předváděcích akcích a při podomním či pouličním prodeji. Mnozí občané kvůli nim přišli o životní úspory, zadlužili se na dlouhá léta a některým jsou odváděny srážky z důchodu. V takových, ale i v mnoha méně kritických situacích je důležité znát svá práva i povinnosti a vědět, na koho se obrátit pro radu. Nabízíme proto i občanům Vaší obce bezplatně:

poradenství v oblasti spotřebitelského práva na telefonní lince 299 149 009 (pracovní dny 9-17 hodin, běžný telefonní tarif),

průběžné informování o nejaktuálnějších spotřebitelských problémech a tématech v podobě našich tiskových zpráv,

možnost řešení sporů mezi spotřebiteli a podnikateli prostřednictvím naší služby VašeStížnosti.cz na webové adrese www.vasestiznosti.cz,

populární tištěnou brožuru Jak nespadnout do pasti" zaměřenou na předváděcí akce a podomní prodej a mnoho dalších publikací v tištěné podobě pojednávajících o důležitých spotřebitelských tématech (triky obchodníků, koupě ojetého vozu a další),

samolepky Nevhazujte reklamu" a Prodejci, nezvoňte" určené k volné distribuci.

Velice uvítáme Vaši pomoc při informování občanů Vaší obce o možnosti konzultovat jakýkoliv spotřebitelský problém s naší poradenskou linkou či upozornění na možnost řešení sporu mimosoudní cestou.

Pokud Vás nabídka bezplatné spolupráce zaujala, kontaktujte nás prosím, ideálně na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Společně se pak domluvíme na formě spolupráce, která bude přesně vyhovovat Vašim podmínkám a zvyklostem tak, abyste s našimi podklady měli co nejméně práce při jejich dalším využití, ať již na webu, ve zpravodaji, na nástěnce či kdekoliv jinde podle vzájemné dohody. Těšíme se na budoucí spolupráci.

Změna velikosti textu

Policice ČR, Sadská